Datum: 24. 11. 2017   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |

Ubytování velkých skupinChata StrmilovChata Jižní ČechyChata u rybníkaPenzion Česká KanadaKomorníkUbytování v České KanaděUbytování StrmilovPenzion Jižní ČechyChata Česká KanadaKomorníkRybařeníKunžak

téma * HC SPUTNIK rozhodl až v závěru
Vydáno dne 30. 10. 2004 (525 přečtení)

HC SPUTNIK HONEYWELL – STS TYCO BROD 9:7

Druhé utkání FHL, které se odehrálo v pátek 29.10.2004, sice nezlomilo rekord v návštěvnosti, ovšem svou dramatičností směle soupeřilo s napínavými thrillery „Made in Hollywood“.

Honeywellští hokejisté se do tempa dostávali jako již tradičně trochu pomaleji. V úvodních minutách obdrželi dva rychlé góly a neustálá snaha o likvidaci tohoto náskoku se tak stala jejich hlavním mottem celého průběhu utkání. Boj o střední pásmo připomínal nezapomenutelné šachové bitvy Karpov – Kasparov, střelci HC Sputnik i STS Brod se v přehuštěných obranách prosazovali velice těžce a několik opravdu vyložených šancí navíc zůstalo na obou stranách nevyužito. Přes veškerou snahu deseti žlutých bohatýrů si vhodně posílené mužstvo STS Tyco Brod dokázalo taktickou hrou udržet dvougólové vedení téměř až do samotného závěru. Do konce zápasu zbývalo deset minut, tým STS vedl 7:5 a počet diváků, ochotných si vsadit na vítězství HC Sputnik, se začínal limitně blížit nule.

A právě v tomto okamžiku políbila honeywellské hole hokejová múza. Hned čtyřikrát v posledních deseti minutách explodoval radostí hlouček věrných diváků HC Sputnik a hokejistům STS tak zbyly opět jen oči pro pláč. Ano, znovu se ukázalo, že koncentrace po celou dobu zápasu je nesmírně důležitá a mužstvo, které je ochotné rvát se o výsledek až do poslední minuty, může zvrátit zdánlivě nepříznivě se vyvíjející utkání. Propocené žluté dresy, které hráči HC Sputnik s vypětím posledních sil svlékali po zápase v šatně, svědčily o úsilí, které naši chlapci do hry vložili a díky kterému dokázali v poslední chvíli utéct z oné pověstné „hrobníkovy lopaty“.

Termín příštího utkání FHL zatím není kvůli reprezentační přestávce znám, ale již teď se můžeme těšit na nesmiřitelný boj od první do poslední minuty. Doufejme, že diváci si nenechají další díl tohoto napínavého seriálu utéct a svým povzbuzováním atmosféru zápasu pozvednou minimálně na extraligovou úroveň, která by těmto duelům jistě slušela.

HC Sputnik

Ve tvářích hráčů HC Sputnik se bezprostředně po utkání mísila únava a štěstí z vítězství

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Ota | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Ota )