Moneywell logo
Moneywell logo
WebZdarma.cz
 Datum: 16. 11. 2019   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   


  Informace
Monzin

Petice Zrušme komunisty

zavis.mysteria.cz

NoName, © 2005
Ubytování velkých skupinChata StrmilovChata Jižní ČechyChata u rybníkaPenzion Česká KanadaKomorníkUbytování v České KanaděUbytování StrmilovPenzion Jižní ČechyChata Česká KanadaKomorníkRybařeníKunžak

téma * Důstojná tečka za sezónou 2004/2005
Vydáno dne 04. 04. 2005 (556 přečtení)

HC SPUTNIK HONEYWELL – STS TYCO BROD 8:6

Žluté balónky, žluté šály, pískot píšťalek, skandování diváků, cvakot fotoaparátů. Z vyčerpaných hráčů na střídačce kape pot. Na ledě se bojuje o každou píď ledu. Ne, to není popis sedmého semifinálového utkání Zlín – Vítkovice, ale atmosféra posledního zápasu letošního ročníku FHL, který se odehrál v pátek 1.4.2005 v hale Rondo. Rekordní počet diváků potvrdil správnost rozhodnutí vedení ligy o odehrání zápasu právě v hale Rondo, neboť tradiční místo těchto utkání – hala Na Úvoze - by páteční návštěvě zřejmě kapacitně nevyhovovala. Česká televize dokonce hodlala vysílat ze zápasu přímý přenos, a to v lukrativním čase, v 17:00, ovšem díky nekalým zákulisním praktikám železářsko-paštikářské lobby byl tento vysílací čas nakonec obsazen již výše zmíněným sedmým semifinále Zlín – Vítkovice. Nutno říci, že ke škodě všech televizních diváků.

Utkání začalo ve velmi svižném tempu. Oba celky předváděly takticky vyspělou hru, takže vyložených šancí bylo jako pověstného šafránu. Nicméně HC Sputnik si přece jenom udržoval mírnou územní převahu a po několika minutách marného obléhání červené svatyně ji dokázal korunovat dvěma góly. V té chvíli se na střídačce týmu STS objevilo několik narychlo povolaných posil (údajně z juniorského týmu STS Brod), které výraznou měrou pozvedly kvalitu dalšího průběhu zápasu. Z utkání se stala opravdová hokejová bitva, v nichž už nerozhoduje pouze kvalita zbraní, ale také vůle a odhodlání těch, kdo zbraně třímají. V žádném okamžiku žádné mužstvo nevedlo o víc, jak o dvě branky, hra se přelévala z jedné strany na druhou a ještě deset minut před koncem nebylo zdaleka jasné, který tým bude nakonec ověnčen vavříny vítězů. Tým STS Brod udivoval nebývalou kombinační vyzrálostí a brankář HC Sputnik tak musel ze svého repertoáru vytáhnout nejeden zákrok ala Dominátor. Ani ty však občas nestačily. Žlutí kontrovali nebezpečně jedovatými protiútoky, které dokázali díky svým individuálním kvalitám až na několik vyjímek proměnit v gólovou radost. V posledních minutách už HC Sputnik zabetonoval své obranné pásmo a taktickou hrou udržel dvoubrankové vedení. Závěrečný hvizd vykřesal v unavených tvářích hráčů HC Sputnik pochopitelné stopy radosti, neboť páteční vítězství bylo vzhledem ke kvalitě soupeře velmi cenné. Celkově se dá říct, že poslední utkání sezóny nabídlo divákům veškeré ingredience, díky kterým se na hokej chodí – krásné góly, skvělé zákroky brankářů, důraz a nezměrná bojovnost všech zúčastněných.

Závěrečné loučení se s diváky bylo prodchnuto emocemi. Hráči divákům spontánně děkovali za celosezónní přízeň, která jim byla v těžkých chvílích skutečnou oporou.

Sezóna 2004/2005 je tedy u konce a každý hokejový fajnšmekr se už teď může těšit na podzim, kdy začne sezóna 2005/2006. Vedení týmu HC Sputnik zatím neoznámilo své plány a cíle na příští rok, ale po skvělých letošních výsledcích bude překonání vysoko položené laťky velmi obtížné.

Branky:
Maliňák 4
Knappanen 2
Klepsa 1
Beneš 1

Diváci:
HC Sputnik Honeywell cca. 30
STS Tyco Brod cca. 15

Celková statistika sezóny 2004/2005:
Počet utkání: 5
Počet vítězství: 4
Počet porážek: 1
Celkové skóre: 46 : 42[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Ota | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  Co je nového
18.12.2008: Farma 2008
Vzhledem celosvětové ekonomické krizi a k režimu COST CONTROL nám chlebodárce odmítl zaplatit společný vánoční večírek. Přenesl náklady, jak se říká, na odběratele. Výborně. Takže si ho holt zaplatíme sami. Doufám, že se z toho nestane pravidlo. Tedy 18.12.2008 sraz v 17 na Farmě v Obřanech. A nebo jinde, to se ještě uvidí.

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.