Moneywell logo
Moneywell logo
WebZdarma.cz
 Datum: 19. 07. 2019   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   


  Informace
Monzin

Petice Zrušme komunisty

zavis.mysteria.cz

NoName, © 2005
Ubytování velkých skupinChata StrmilovChata Jižní ČechyChata u rybníkaPenzion Česká KanadaKomorníkUbytování v České KanaděUbytování StrmilovPenzion Jižní ČechyChata Česká KanadaKomorníkRybařeníKunžak

téma * Za velkou louží II.
Vydáno dne 20. 06. 2005 (773 přečtení)

Nastal první pracovní den a detailnější seznámení se s Amerikou. Jako první krok jsem si musel nainstalovat do Windows češtinu a tužkou si nadepsat na klávesnici české znaky.

16.6.

Amerika je opravdu něco jiného. Zatímco v Evropě byl postup vývoje měst pravděpodobně v pořadí nejdříve postavit domy a pak tam nějak zavést silnici, V Americe to vyřešili opačným postupem. Šířka silnic je ohromující. Nicméně i přes tuto zjevnou výhodu jsou zde zácpy. Ovšem i jízda v zácpě se liší od klasického evropského stylu, kde řidiči neustále kličkují mezi pruhy a hledají skulinku pro vetření se, tady jedou pomalu, ale jistě oba, tři, popř. čtyři pruhy zhruba stejně rychle a nikdo nepředjíždí.

Člověk si musí dávat pozor na umístění semaforů, protože ty jsou pro daný směr až za křižovatkou, takže známé zastavení před semaforem by pravděpodobně skončilo ucpáním křižovatky. Pokud svítí červená, může se, navzdory naším zvyklostem, v případě volna, odbočovat vpravo. Ovšem opravdovou lahůdkou je "all stop", tedy křižovatka se stopkami ve všech směrech. Evropan totiž neustále kouká vpravo, jestli je tam volno a pak si samozřejmě nevšimne pořadí aut přijíždějících ke křižovatce, přičemž pořadí přijíždějících ovlivňuje samozřejmě pořadí projíždění. Naštěstí američtí řidiči jsou velmi tolerantní.

Další velkou kapitolou je řízení auta s automatickou převodovkou. Zatím jsem to ještě nezkusil, ale pocit manuálního řidiče při poslouchání zvuku rozjíždějícího se auta je nutkání už tam vrazit tu dvojku a trojku. Automatika si to ovšem vyhodnocuje jinak a tak zvuk motoru rozjíždějícího se auta je poněkud "jiný".

Protože jsme ráno neměli pořád naše batohy, museli jsme do práce v tričkách z letadla. Ač se člověk vykoupal, přece jen to jaksi nebylo ono. Ale co už. Dostali jsme s W přidělený "cubic" se dvěma počítači, stolky a židlemi, nastavili Otlak a už to bylo jako doma. Spojení s CZ serverem je sice "o něco" pomalejší, nicméně vše funguje tak, jak má.

Je neuvěřitelné, jaký mají američané smysl na světové strany. Všechny stavby, silnice, budovy, cesty vedou severo-jižním, nebo východo-západním směrem. Taktéž budova, kde jsme, má jižní, východní, .... vrátnice, východy a pod. Američané jsou si v každé pozici jisti, jak jsou světové strany. Takže instrukce běžte jižním směrem byla stejně platná, jako informace, že je to na severní vrátnici. Po celém dnu exkurzí v továrně a po laboratořích jsme se zhruba začali orientovat a hledali jsme naučené místnosti a vchody jako bílé laboratorní, popř. kybernetické myšky. Pro mě se stala orientačním bodem jídelna. Jakmile vidím jídelnu, trefím do svého "kubiku". V poledne nastal ten radostný okamžik jídla a taktéž první zkušenost s americkým stravováním. U pultu jsem si něco vybral, vůbec jsem to neřešil, prostě jsem řekl, že chci toto a dostal jsem žvanec na polystyrenový talířek. Potom jsem si nabral polévku taktéž do polystyrenové misky, pití jsem si natočil do polystyrenového kelímku a vzal si příbory, které vymysleli inženýři z NDR. Zkouška jídla prokázala, že inženýři z NDR neudělali chybu, protože i poměrně horké polévce se nepodařilo umělohmotnou lžičku zlikvidovat. O něco hůře šlo pořezat maso umělohmotným nožem. Vidlička je celkem bez problémů. Po dojezení všechno kromě podnosu hodíte do koše. Ušetříte tak v přímých nákladech aspoň dvě pracovní síly, které musí mýt nádobí. Co se s polystyrenem a umělou hmotou dále přesně děje, nevím. Nevšiml jsem si, že by se odpad nějak pečlivě třídil, i když na patrech u tiskárem a kopírek jsou velké bedny na poničený papír. Takže možná ten se separuje. Ale PET, umělé hmoty a pod. jdou do jednoho koše.

Ve výrobě má většina lidí nasazené na hlavě sluchátka s rádiem nebo walkmena. Je pravda, že je tam mnohem větší hluk než u nás, neboť je tam i strojírenská výroba se soustruhy, lisy, pecemi a pod. Raritou je Virginia - důchodkyně - která pracuje na lince výroby propojovacích kabelů, kde se lisují quick-connecty na nastříhané dráty. Náš průvodce Kevin nevěděl přesně, kolik jí je, ale říkal - "At least 76." Prý už nemá nikoho z rodiny a chce pracovat třeba i zadarmo. Jenže to nejde, takže musí mít plat a protože ho prý nemá za co utratit, tak je šíííleně bohatá.

Odpoledne jsme šli k R. na opékání. To se dělá tak, že nakoupíte spoustu piv, dáte je do velkého plastového boxu kam nasypete hromadu ledu. Pak totéž uděláte ještě jednou, protože jeden box je málo. Roztopíte plynový gril a dáte na něj nějaké klobásky.

U Rolfa na BBQ

Než je to všechno ugrilované, tak se cpete brambůrkami, které namáčíte do několika druhů "Salzy". Pivo je tady zrádné. Ač je to zhruba třetinka, tak bývá dost silné a pivní efekt se dostavuje dříve. Dá se to poznat podle toho, že Vám dělá čím dál tím větší problém sestavit anglickou větu a následně ji i vyslovit. Další stádium je už pouze mlhavý příval nějakých nesrozumitelných slov, na které reagujete akorát přiblblým úsměvem. To se ale samozřejmě nikomu z nás nestalo a ani nemohlo. Vylosovaný abstinent večera nás dovezl na hotel rozmístil do správných pokojů. A zítra máme pátek. To je vlastně malá sobota.Související články:
Za velkou louží VIII. (01.07.2005)
Za velkou louží VII. (29.06.2005)
Za velkou louží VI. (25.06.2005)
Za velkou louží V. (23.06.2005)
Za velkou louží IV. (22.06.2005)
Za velkou louží III. (21.06.2005)
Za velkou louží I. (16.06.2005)

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  Co je nového
18.12.2008: Farma 2008
Vzhledem celosvětové ekonomické krizi a k režimu COST CONTROL nám chlebodárce odmítl zaplatit společný vánoční večírek. Přenesl náklady, jak se říká, na odběratele. Výborně. Takže si ho holt zaplatíme sami. Doufám, že se z toho nestane pravidlo. Tedy 18.12.2008 sraz v 17 na Farmě v Obřanech. A nebo jinde, to se ještě uvidí.

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.