Moneywell logo
Moneywell logo
WebZdarma.cz
 Datum: 26. 08. 2019   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   


  Informace
Monzin

Petice Zrušme komunisty

zavis.mysteria.cz

NoName, © 2005
Ubytování velkých skupinChata StrmilovChata Jižní ČechyChata u rybníkaPenzion Česká KanadaKomorníkUbytování v České KanaděUbytování StrmilovPenzion Jižní ČechyChata Česká KanadaKomorníkRybařeníKunžak

téma * Za velkou louží V.
Vydáno dne 23. 06. 2005 (772 přečtení)

Začal pracovní týden. Rameno z víkendového pádlování trochu pobolívá, záda se hlásí o slovo také, ale to bude věkem. Hurá do práce ...

20.6.

Musím se omluvit amíkům, že netřídí odpad. Při prohlídce firmy jsme totiž našel spoustu separátních košů na různé druhy odpadu. Netřídí sice PETky, ale papír, umělé hmoty, viděl jsem i box na odtrhnutá hliníková očka z plechovek.

Druhá věc je množství produkovaného odpadu, hlavně z jídelny – plastikové příbory a polystyrenové nádobí.

Co mě ovšem dnes naprosto vyrazilo dech byl oběd v zasedačce. Prootže se školení protáhlo přes oběd, vyzval nás školitel, ať si vezmeme s sebou jídlo z jídelny do zasedačky. Ušetříme tím prý čas. Takže jsme v jídelně nafasovali oběd a přenesli jsme si ho přes celou budovu do školící místnosti. Tam jsme spokojeně přežvykovali a diskutovali občas s plnou pusou. Nikdo se na nás nedíval jako na exoty, prostě je to zde normální věc. Taky si můžete odnést oběd či jídlo do svého „cubicu“ a nikoho nezajímá, co tam děláte. Protože jsme s W nakoupili spoustu brambor, asi tak 2.5 kg, nastal nejvyšší čas na konzumaci. Každý ví, že se brambory mají vařit s kmínem. Ve slovníku jsem si našel, jak se to jmenuje a při cestě z práce jsme se zastavili v „Cub“ hypermarketu. Po usilovném hledání jsem konečně našel regál s kořením, protože tady prostě není koření v pytlících, ale v lahvičkách. Jaké však bylo moje zděšení, když jsem zjistil, že pár gramů kmínu stojí kolem 5 USD. Holt brambory budou nekmínové.

Jako další věc jsem potřeboval dva kusy AAA baterek. Taková malá balení se tady prostě nepoužívají. Balení 8 ks stálo 4,49 USD, 12ks stálo 4,69 USD. Hádejte, které jsem koupil ? Samozřejmě to větší ! Jsme přece v Americe a malá balení čehokoli jsou out.

Taktéž jsme navštívili obchod „Liquere“, protože v normálním supermarketu, koneckonců ani v jiném obchodě, nekoupíte alkoholické nápoje, ani pivo. Takže vedle většiny marketů stojí právě obchod na alkohol. W neznalý poměrů a také v časové presu nakoupil místo místních piv na ochutnávku Heinekeny. Nejsou to špatná piva, ale místní speciality – např. černé karamelové pivo s čokoládovou příchutí – mají něco do sebe. A nejsou tak špatná, jak se může zdát. Prootže je v nich více cukru, může z nich ráno bolet hlava. Ale to se samozřejmě nikomu z nás nemůže stát a upozorňuji rejpaly, že se to ani nestalo.

Večer jsme se s W pustili do vaření. Oloupali jsme brambory a já začal připravovat Salisburský steak, nebo jak se ten prefabrikát jmenoval. Zádrhel nenastal při čtení návodu, jak se mohou mnozí domnívat, ale při pokusu uvést US mikrovlnku do chodu. Bohužel mě totálně zmátlo množství tlačítek, protože doma mám dva knoflíky – regulaci výkonu a čas chodu. Tady byla klávesnice, různé režimy vaření a pod. Dokonce jste do trouby mohli zadat, kolik jakého jídla máte a trouba sama spočítala, jak dlouho a jakým výkonem bude topit. Protože jsme volbu maso nenašel, podařilo se mi ručně nastavit plných 10 minut ohřevu na max. výkon. Stejků bylo šest, takže zbylo ještě na další den. Brambory kupodivu zbyly taky, asi jsme byli moc v ráži se strouháním a přehnali jsme to.

Nebylo to špatné, zalili jsme to pivem a potom proběhl večírek se sousedy, kterým jsme minulý týden nějaká ta piva vypili.Související články:
Za velkou louží VIII. (01.07.2005)
Za velkou louží VII. (29.06.2005)
Za velkou louží VI. (25.06.2005)
Za velkou louží IV. (22.06.2005)
Za velkou louží III. (21.06.2005)
Za velkou louží II. (20.06.2005)
Za velkou louží I. (16.06.2005)

[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  Co je nového
18.12.2008: Farma 2008
Vzhledem celosvětové ekonomické krizi a k režimu COST CONTROL nám chlebodárce odmítl zaplatit společný vánoční večírek. Přenesl náklady, jak se říká, na odběratele. Výborně. Takže si ho holt zaplatíme sami. Doufám, že se z toho nestane pravidlo. Tedy 18.12.2008 sraz v 17 na Farmě v Obřanech. A nebo jinde, to se ještě uvidí.

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.