Moneywell logo
Moneywell logo
WebZdarma.cz
 Datum: 26. 08. 2019   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   


  Informace
Monzin

Petice Zrušme komunisty

zavis.mysteria.cz

NoName, © 2005
Ubytování velkých skupinChata StrmilovChata Jižní ČechyChata u rybníkaPenzion Česká KanadaKomorníkUbytování v České KanaděUbytování StrmilovPenzion Jižní ČechyChata Česká KanadaKomorníkRybařeníKunžak

téma * Za velkou louží VIII.
Vydáno dne 01. 07. 2005 (842 přečtení)

A jsme doma. Protože člověk už věděl, co ho čeká, a také rezervace míst v letadle proběhla dopředu, nebylo až tak hrozné.

29.6. – 30.6.

Letadlo mělo plánovaný odlet v 18:00. Abychom však stihli vyřídit všechny patřičné formality, vyrazili jsme z práce již o půl třetí. První úkol byl nabrat benzín, protože půjčené auto se vrací s plnou nádrží. Systém amerických benzínových čerpacích stanic mi zůstává poněkud tajemný. Ani po opakovaném stisknutí tlačítka, že budu platit CASH a vyvrácení páky pod tankovací pistolí nezpůsobilo očekávaný tok pohonné hmoty. Šaškovali jsme kolem toho stojanu dost dlouho za všeobecného veselí, až jsme zkusili požádat o pomoc obsluhu servisu, který byl součástí inkriminované „petrol station“. K naší radosti se nepodařilo pustit benzín ani zkušené obsluze, což v nás vyvolalo alespoň malé zadostiučinění. Po několika dalších pokusech v různé změně pořadí mačkaní tlačítek a pák se TO najednou spustilo.

Další krok byl vrátit auto na letišti. Najel jsme správně do pruhu „Car Rental Return“ nebo jak se to jmenovalo, prokličkovali jsme se spletí chodeb v garážích a zastavili jsme před vjezdem do půjčovny, protože na podlaze byla speciální lišta se vztyčenými trny, které sloužili jako ochrana, kdyby touto cestou chtěl někdo s autem odjet před zaplacením. Zastavil jsme tedy těsně před touto zábranou a čekal, že se to nějak automaticky zasune, abych mohl projet a auto poctivě vrátit. Bohužel trny se nějak nezasunovaly a za námi se začala zvětšovat kolona troubících aut dožadujících se vjezdu. Všichni na nás mávali, ať že jedeme. Ale vjeďte na ty trny! Nakonec W. vyměkl a šel k těm trnům. Zjistil, že když se na ně vjede, tak se sami položí! Kdo to má vědět, takovýhle vychytávky!

Odbavili jsme zavazadla, W. ještě nakoupil dárky rodině, já už měl nakoupeno z předchozích návštěv hyper-super a šli jsme na osobní prohlídku před vstupem do přepravního prostoru. Sundal jsem boty, položil je na pás a všiml si, že nějaký byznysmen přede mnou vytahuje ze své tašky notebook a pokládá ho samotný na pás, rozloženou tašku pak zvlášť také. Říkám si, co to zase je, ale svůj notebook jsme nechal uvnitř. Položil jsem na pás ještě batoh a kabelu, prošel dveřmi, ukázal pas a letenku a v tom ostraha u pásu volá, čí že je to taška a notebook. Tak jsem se hrdinně přihlásil a už si mě jeden maník s latexovými rukavicemi odváděl bokem. Hrklo ve mně, kde že to budou všude ty drogy hledat, zejména pak při osobní prohlídce, kdy se budu muset obléci a předklonit …

Vytáhl notebook z kabele a začal ji pečlivě prohrabovat a zkoušet. To jsme pochopil, proč ten byznysmen notebook už předem vytahoval. Zase další zkušenost. No a v batohu mi našli nůžky, které je zakázáno převážet. Jak jsem totiž ráno spěchal z hotelu, tak jsem toaletní kabelku hodil do batohu. No a tam jsem měl nůžky na nehty. Ještě, že jsem nůž dal do velkého batohu, vyhozený Victorinox by mě opravdu rozesmutněl.

Po této příhodě to už bylo v pohodě. V letadle se mi podařilo na cca 4 hodiny usnout a vyhnout se tak sledování přiblblých filmů. Pouze při přiblížení se k Evropskému pobřeží jsme měli pocit, že pilot nemůže přes nízkou oblačnost najít letiště v Amsterodamu, protože sledoval pobřeží a ne a ne vletět nad pevninu. Ale snad to byl jen pocit. Letadlo do Prahy startovalo přímo z plochy, na kterou nás vezl autobus. Jak jsme tak nastupovali do letadla po přistavených schůdcích, vyvolalo to emoce z vítání Brežněva, když vystupoval na Ruzyňském letišti, a tak jsem se pro umocnění tohoto pocitu na schůdcích otočil a zamával Amsterodamu. Zavazadla v Praze OK. Problémem byla opět zacpaná dálnice do Brna. Protože jsem usnul, nevím, kudy řidič jel, ale protože jsme v Brně jeli kolem bohunické nemocnice, tak se z dálnice muselo sjíždět někde před Brnem. A to nepršelo. Kdyby ano, tak dojedeme ne s 15 minutovým zpožděním.

U Grandu tedy skončila naše 16 denní mise do USA. Konečně doma a hurá na Dallas. Nebo nedalas ?Související články:
Za velkou louží VII. (29.06.2005)
Za velkou louží VI. (25.06.2005)
Za velkou louží V. (23.06.2005)
Za velkou louží IV. (22.06.2005)
Za velkou louží III. (21.06.2005)
Za velkou louží II. (20.06.2005)
Za velkou louží I. (16.06.2005)

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  Co je nového
18.12.2008: Farma 2008
Vzhledem celosvětové ekonomické krizi a k režimu COST CONTROL nám chlebodárce odmítl zaplatit společný vánoční večírek. Přenesl náklady, jak se říká, na odběratele. Výborně. Takže si ho holt zaplatíme sami. Doufám, že se z toho nestane pravidlo. Tedy 18.12.2008 sraz v 17 na Farmě v Obřanech. A nebo jinde, to se ještě uvidí.

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.