Moneywell logo
Moneywell logo
WebZdarma.cz
 Datum: 19. 07. 2019   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   


  Informace
Monzin

Petice Zrušme komunisty

zavis.mysteria.cz

NoName, © 2005
Ubytování velkých skupinChata StrmilovChata Jižní ČechyChata u rybníkaPenzion Česká KanadaKomorníkUbytování v České KanaděUbytování StrmilovPenzion Jižní ČechyChata Česká KanadaKomorníkRybařeníKunžak

téma * Žádné kecy, žádné klepy, proběhly nám Kuroslepy
Vydáno dne 14. 10. 2005 (943 přečtení)

Po úmorné a duševně vyčerpávající práci nastal čas obnovit síly na vyhlášeném intelektuálním dýchanku v Kuroslepech. Loni se akce zadařila, a tak nic nebránilo tomu tento večírek zopakovat. Oproti loňsku byla sice účast nižší, ovšem vše bylo vyváženo kvalitou programu a hvězdným obsazením tohoto večera.

Vepřová kýta a krůta byla tou pravou lahůdkou pro mlsné jazýčkyVše proběhlo ze 7. na 8. října. Prvního osudného dne, tedy v pátek, se již ve 14:35 zformovala první úderná skupina na zastávce autobusu č. 76. Na bečku se prostě jezdí vlakem a ne autem. To dá rozum. Odjíždíme na hlavní nádraží, odkud v 15:37 odjíždí vlak směr Kralice nad Oslavou. Přímo na nástupišti se připojuje zbytek skupiny včetně harmonikáře a odcházíme na 5. nástupiště, protože to je vyhlášeno svou koncentrací občerstvovacích stánků. Dáváme každý po dvou pivech a nakupujeme zásoby do vlaku. Cesta bude dlouhá - asi tak hodinu - a každý lékař potvrdí, že dodržovat pitný režim se prostě musí. Jinak to odnášejí ledviny, játra a další vnitřnosti již tak chorobami sužovaných lidských schránek.

V Kralicích navazuje na vlak autobus. Protože zbývalo asi 40 minut do odjezdu, rozhodli jsme se vyplnit tyto dlouhé minuty čekáním v nádražní restauraci. Ukázalo se to jako velmi prozřetelné, protože tam seděl i řidič autobusu, takže jsme přesně viděli, kdy dopíjí limo a jde nastartovat. Díky tomuto manévru jsme stihli odjezd a za 10 Kč se dopravili skoro na místo.

Nastala nejtěžší etapa, neboť do cíle je to cca 1,5km a to musíme nést tězkou harmoniku v originálním kufru. Postupně se střídáme a doplňujeme životadárné tekutiny. Tajně doufáme, že bude právě někdo přijíždět a harmoniku vezme. Nestalo se. Donesli jsme ji až na místo ...

Právě dorazivší cyklistická skupina ve složení vedoucí a člen.
Přidělení funkcí není dosud jednoznačné.

Kolová jednotka v plné síle dvou mužů byla již na místě. Je vidět, že žízeň dokáže divy. To jsem zvědav, jak se jim bude zítra chtít odjet.

Maso máme mít připravené na sedmou hodinu, ale protože ještě nejsme všichni, měníme operativně program a zařazujeme sólové folkové vystoupení amatérského harmonikáře Jirky.

Co ste hasiči, co ste dělali ...

Kolem půl osmé jsme již všichni, Jirka odkládá harmón a svorně se pouštíme do masa, okurků, hořčice, kozích rohů a dalších pochoutek.

Kdo chce zapálit, musí sám hořet.

Po večeři se rozdělujeme do dvou velkých skupin - samozřejmě naprosto nezávazně. Jedna se přemísťuje k ohni, kde se řeší složité intelektuálně-politicko-životní otázky a druhá skupina zůstává na baru, kde pro změnu řeší složité intelektuálně-politicko-životní otázky. Mezi skupinami probíhá čilá výměna členů, neboť i od ohně je potřeba dojít nahoru k baru pro pivo a nezřídka se stane, že nešťastníkovi je znemožněno odejít dolů bez toho, aniž by si s kolegou Skřivanem nemusel připít panákem. Ano, jsou zde i takoví stateční a hrdinní bojovníci. Přiznávám, že i já jsem byl takto odchycen a donucen k jednomu becherovi.

Zamyšlená tvář kolegy vlevo značí
těžké intelektuální téma.

Protože je skutečně nemožné rekonstruovat tento vydařený večírek, mohu pouze sdělit, že se hrálo na kytary a na harmoniku, samozřejmě se zpívalo, asi kolem jedenácté rozjel svoji diskotéku Paparazzi, došlo tedy i ke společenským tancům. Nemá cenu zastírat, že díky struktuře došlo samozřejmě na nedostatek tanečních partnerek, o které byl veden mnohdy velmi lstivý a zbabělý boj. Celá veselá taškařice byla ukončena zavřením výčepu ve dvě hodiny ráno, kdy pan Pavlíček odešel spát.

Ráno bylo samozřejmě veselé. POdařilo se mi už v sedm ráno rozfoukat zbytek ohně a trochu se tak zahřát, neboť jsem s Double V spal na zemi v "tančírně" - samozřejmě, abych ušetřil za nocleh. Rána mám na těchto akcích hrozně rád - pan Pavlíček má nachystanou polévku a něco mastného do žaludku, teď to samozřejmě byla hovězí polévka s knedlíčky a dršťková polévka + zbytky masa z večera - jak se hodily. Řidiči ráno vylepšovali kofolou, někteří se pustili hrdinně do boje se zbytkem piva v druhé bečce. I přes tento pokus něco zbylo, takže celková bilance byla asi 190 piv, kofoly jsme nepočítal. Na 25 lidí, z nichž někteří se piva ani nedotkly a pár jedinců, co vypili pouze 3 piva, to není špatná bilance. Opět mohu s potěšením konstatovat, že MNWL standard byl opět překročen a to je to, o co se všichni snažíme. Být lepší a výkonnější.

Za rok ? na shledanou.

Dovětek: Pan Pavlíček si velice vychvaloval kolegu Skřivana nejen za jeho spotřebu, ale také za velkou štědrost v tringeltech. Byl to opravdu statečný bojovník.[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: administrator | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  Co je nového
18.12.2008: Farma 2008
Vzhledem celosvětové ekonomické krizi a k režimu COST CONTROL nám chlebodárce odmítl zaplatit společný vánoční večírek. Přenesl náklady, jak se říká, na odběratele. Výborně. Takže si ho holt zaplatíme sami. Doufám, že se z toho nestane pravidlo. Tedy 18.12.2008 sraz v 17 na Farmě v Obřanech. A nebo jinde, to se ještě uvidí.

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.