Moneywell logo
Moneywell logo
WebZdarma.cz
 Datum: 16. 11. 2019   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   


  Informace
Monzin

Petice Zrušme komunisty

zavis.mysteria.cz

NoName, © 2005
Ubytování velkých skupinChata StrmilovChata Jižní ČechyChata u rybníkaPenzion Česká KanadaKomorníkUbytování v České KanaděUbytování StrmilovPenzion Jižní ČechyChata Česká KanadaKomorníkRybařeníKunžak

téma * Bod ztracený či získaný?
Vydáno dne 07. 02. 2006 (418 přečtení)

HC Sputnik Honeywell – STS Tyco Brod 3:3

Čtěte reportáž.

Minulé utkání se honeywellským chlapcům příliš nevydařilo a tak při pátečním utkání rozhodně neměli problémy s motivací. Toužili oplatit tradičnímu rivalovi porážku a zároveň potěšit diváky, kterých se oproti poslednímu zápasu sešlo podstatně více.

Mužstvo STS nastoupilo s pouhými sedmi hráči, což svádělo k podcenění, ovšem deset honeywellských bohatýrů nehodlalo brát na nedostatek protihráčů ohledy a tempo zápasu bylo hned od začátku nadstandartní. Netradičně si optickou převahu zpočátku vytvořil Sputnik, několikrát dokonce zamkl soupeře v jeho obranném pásmu, ovšem branka soupeře zůstávala jakoby zakletá. Z ničeho nic bohužel udeřilo na druhé straně. Po nepřesné kombinaci našich hráčů se útočník STS ocitl v samostatném nájezdu, nabídnuté možnosti se nezalekl a mazácky proměnil. S psychikou honeywellských hráčů to neotřáslo a i nadále bušili do prozatím nedobytné červené pevnosti. Naneštěstí se zanedlouho situace téměř přes kopírák opakovala. Tentýž hráč soupeře se ani při druhém úniku nemýlil. Honeywellští hokejisté se zakousli do soupeře ještě snaživěji, ale místo zasloužené odměny inkasovali z rychlého brejku potřetí. Málokteré mužstvo by se po těchto třech knock-outech otřepalo, ovšem borci z HC Sputnik byli toho večera houževnatější než leckterá pružinová ocel. Jejich neumdlévající snaha byla nakonec korunována oním potřebným prvním gólem, který konečně protrhl neprůstřelnost brankáře STS a doposud poněkud nesmělé diváky týmu HC Sputnik probudil z posmutnělé letargie. S přibývajícimi minutami začal tým STS stále více zahušťovat prostor před vlastní brankou, což bylo ovšem vzhledem k počtu hráčů Brodu a ke stavu zápasu pochopitelné. Červené houští, obklopujicí vlastního brankáře jako trnitá zeď Šípkovou Růženku, fungovalo velmi efektivně a najít si cestu skrz vyžadovalo stále více odvahy a někdy i štěstí. Toho Sputnik ten večer neměl nazbyt, nicméně byl živoucím důkazem toho, že pokud má tým dostatek vůle, může se pokusit bojovat i proti nepřízni Osudu.

Závěr utkání se pomalu blížil a dvougólový deficit moc optimismu nevzbuzoval. Sputnik naštěstí včas vycítil, že jde opravdu do tuhého a vložil do závěrečného náporu všechny zbytky sil. Druhý gól do branky týmu STS padl po jedné z mnoha skrumáží, kdy honeywellský útočník pohotově dorazil volně ležící kotouč do sítě. Kontaktní gól vlil do honeywellských žil další potřebnou dávku naděje a i když do konce utkání chybělo jen pár minut, nikdo z honeywellských si nebyl ochoten připustit možnost porážky. Jeden útok za druhým zaměstnával už značně unavenou obranu STS, ovšem vytouženy vyrovnávací gól stále jen visel ve vzduchu. Je třeba poznamenat, že soupeř občas dokázal využít riskantního způsobu hry týmu HC Sputnik a honeywellský brankář tak musel několikrát řešit nebezpečné brejky Brodu. Nakonec se poměrně početná skupinka honeywellských diváků dočkala. Vcelku nenápadná střela doplachtila za záda soupeřova brankáře a srovnala tak stav na 3:3. Na tvářích hráčů STS bylo vidět obrovské zklamání z prohospodařeného vedení, ovšem Sputnik se s remízou nehodlal spokojit. Ve zbývajících dvou minutách ještě stačil minimálně třikrát vážně ohrozit brankáře STS, ale ten už žádné další zvraty nepřipustil.

Druhé utkání letošního ročniku FHL tak skončilo remízou. Vzhledem k tomu, že mužstvo HC Sputnik dokázalo vyrovnat zdánlivě ztracený zápas, mohli by být hráči i diváci tohoto sympatického mužstva spokojeni, ovšem závěrečný tlak byl natolik drtivý, že by se čtvrtemu gólu v síti červených nikdo divit nemohl. Musíme jen doufat, že v příštím utkání předvedou honeywellští stejně příkladnou bojovnost jako v pátek a navíc zlepší koncovku. Důležité také bude, zda se tym HC Sputnik dokáže vyvarovat podobných chyb jako v případě prvního a druhého inkasovaného gólu, kdy byla soupeři šance připravena doslova na stříbrném podnose.

Jsem si jist, že i přes odchod Maria Lemiuxe z vrcholového hokeje budou diváci na kluzištích vídat spoustu krásných akcí. Je docela pravděpodobné, že už v dalším utkání FHL přibudou do skladiště hokejového krásna další položky. Zní to jako klišé, ale musím zde opakovat onu mírně otřepanou frázi - myslím, že diváci se mohou začít těšit.

Ohlasy po utkání:

  • asi bych to rovnoměrně rozdělil mezi důraznou obranu soupeře, naši smůlu a umění jejich gólmana (útočník HC Sputnik odpovídá na otázku, proč jeho tým vstřelil pouze tři góly)
  • optimálni sestavu stále hledám, byl bych rád, kdyby mě v této snaze podpořili i klíčoví hráči týmu, nesmíme se bát nominovat jen Ty, kteří mohou týmu prospět (manažer HC Sputnik odpovídá na otázku, zda do příštího utkání proběhnou nějaké změny v taktice nebo v sestave)
  • asi ten první, kdy jsem rozhýbal brankáře domácích a pohodlně dotáhl backhandovou kličku do odkryté branky (útočník STS, střelec všech tří branek, odpovídá na otázku, který gól se mu osobně líbil nejvíc)
  • několik hráčů se omluvilo v den zápasu z rodinných důvodů a jeden z klíčových hráčů se dokonce ani neomluvil. Doufám, že se to nestane pravidlem ... (manažer STS Tyco Brod odpovídá na otázku, proč jeho tým nastoupil v tak okleštěné sestavě)

Branky HC Sputnik:
2 Klepsa, Chocholáč

Diváci:
HC Sputnik Honeywell: cca. 15
STS Tyco Brod: cca. 5[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Ota | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  Co je nového
18.12.2008: Farma 2008
Vzhledem celosvětové ekonomické krizi a k režimu COST CONTROL nám chlebodárce odmítl zaplatit společný vánoční večírek. Přenesl náklady, jak se říká, na odběratele. Výborně. Takže si ho holt zaplatíme sami. Doufám, že se z toho nestane pravidlo. Tedy 18.12.2008 sraz v 17 na Farmě v Obřanech. A nebo jinde, to se ještě uvidí.

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.