Moneywell logo
Moneywell logo
WebZdarma.cz
 Datum: 16. 11. 2019   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   


  Informace
Monzin

Petice Zrušme komunisty

zavis.mysteria.cz

NoName, © 2005
Ubytování velkých skupinChata StrmilovChata Jižní ČechyChata u rybníkaPenzion Česká KanadaKomorníkUbytování v České KanaděUbytování StrmilovPenzion Jižní ČechyChata Česká KanadaKomorníkRybařeníKunžak

téma * Konečně vítězství !!!
Vydáno dne 03. 03. 2006 (491 přečtení)

HC Sputnik Honeywell – STS Tyco Brod 6:4

Od Zimních Olympijských Her již uplynulo dost dní na to, aby hokejový labužník znovu zatoužil vidět kvalitní utkání odhodlaných soupeřů. Řekněme rovnou, že středeční zápas mezi týmy HC Sputnik Honeywell a STS Tyco Brod tento požadavek splnil. Zápas dokonce poprvé v historii FHL pískal rozhodčí, což vtisklo celému večeru jistý punc oficiality. Jako již tradičně působila obě mužstva před utkáním sebevědomým dojmem. Tým HC Sputnik, který v této sezóně zatím marně bušil na vítěznou bránu, nehodlal v této sérii pokračovat. Jelikož soupeř, tým STS Tyco Brod, znovu nastoupil ve velmi silném složení, začal zápas ve skutečně nebývale rychlém tempu.Přehuštěné střední pásmo a dostatek sil na obou stranách, to byly faktory, které zpočátku nedovolovaly předvést divákům pohledné kombinační akce. O to úporněji se bojovalo o každý metr ledu a možná jen ona výše zmiňovaná přítomnost rozhodčího zachránila plynulost a relativní férovost utkání. Přes dobře organizovanou obranu červených se hráčům Honeywellu procházelo velmi těžce, nicméně důležitý první gól přece jen padl do sítě STS. Po tomto momentu z hráčů na obou stranách spadla nervozita a kromě důrazu a snahy se na ledě začala objevovat i hokejová krása. Dobře poskládaný tým STS několikrát nepřijemně zamkl Sputnik do obranného pásma a svým vířivým pohybem dělal útočně laděnému celku Honeywellu problémy. Brankář Sputniku ovšem předváděl kvalitní zákroky a i díky němu byl stav dlouho nerozhodný. Hráči Sputniku občas zahrozili nebezpečným brejkem, ale i na druhé straně stál v brance hráč na svém místě. Když i on byl překonán, zazvonila ve dvou případech do napjatého ticha haly tyč.

Za stavu 2:2 vstřelil tým STS svůj třetí gól, ovšem jeden z útočníků se při této akci zranil a musel předčasně do šaten. Tým STS záhy přidal ještě čtvrtý gól a málokdo by v té chvíli řekl, že je to ze strany brodské ofenzívy pro dnešek vše. HC Sputnik jakoby si vzpomněl na zápasy v minulém roce, kde ho právě drtivé závěry několikrát pasovaly do role vítěze. Zpočátku nenápadně, potom ovšem čím dál víc, přebíraly honeywellští otěže zápasu. Když potom za stavu 3:4 zneškodnil gólman Sputniku trestné střílení, dostal celý tým Honeywellu křídla sebedůvěry a síť kolem branky STS se začala stahovat jako při jihočeských výlovech kapříků. Zanedlouho byl stav srovnán, ale Sputnik se ani dnes nechtěl s remízou spokojit. I nadále se útočníci Sputniku srdnatě vrhali do soubojů s nekompromisní obranou STS, trpělivě snášeli důrazné zákroky a jako supi čekali na svou příležitost. A ty, díky aktivitě a ofenzívní hře, přicházely. Dvěma góly se dostal Sputnik do vedení a bylo tak na hráčích STS, zda zvednou hozenou rukavici. Je třeba uznat, že se snažili se situací něco udělat, ovšem naráželi do zformovaného žlutého valu, který už nehodlal připustit sebemenší náznak zvratu. Nic na tom nezměnila ani přesilová hra. Sputnik se při ní nenechal zatlačit, několikrát vyhodil a nedovolil týmu STS rozehrát nebezpečný přesilovkový “kolotoč”. Hvizd rozhodčího ukončil utkání přesně ve 20:15 a tým HC Sputnik Honeywell se mohl radovat.

Po podání rukou se hráči vítězného týmu podělili o svou radost s diváky, kteří během celého zápasu vytvářeli kvalitní kulisu. Doufejme, že i příště si cestu do hlediště najdou a svými hlasivkami poženou tým Sputniku na zteč. Soupeři se shodli na tom, že úroveň zápasů se stále zlepšuje a s tímto názorem se nedá neztotožnit. Manažeři obou týmů jsou v kontaktu a již teď se plánuje další zápas. Právě toto utkání by mohl značně napovědět, které mužstvo si letos odnese pomyslný “Factory Cup”. Momentálně je bilance vyrovnaná, každé mužstvo v dosavadním průběhu sezóny jednou vyhrálo, jednou prohrálo a jednou remizovalo. Kdo chce tedy na vlastní oči vidět rozuzlení letošního napínavého ročníku, neměl by na dalším utkání chybět.

Ohlasy po utkání:
- Cítil jsem se rozklepaně a oslaben. Jistě si pamatujete můj nájezd v závěru utkání. V normálním stavu takovéto šance rutinérsky řeším vymetením pavučiny. (útočník HC Sputnik, který nastoupil ještě před dobráním antibiotik, odpovídá na otázku, zda se podle něj tento fakt odrazil na jeho výkonu)
- jeli jsme dva na jednoho, těsně před bekem jsem to nahrál, ale jel jsem dál stejným směrem. Obránce mně tam nechal nohu, takže ta moje stojná noha to nezvládla, bolí to jak sviňa. K doktorovi jsem zatím nešel, takže zatím neznám přesnou diagnózu. (útočník STS, který musel během utkání odstoupit kvůli zranění)
- Hra byla díky rozhodčímu rychlejší a kromě toho mám pocit, že kdyby tam rozhodčí nebyl, byly bychom svědky většího počtu zákroků na samé hraně únosnosti. (manažer HC Sputnik odpovídá na otázku, jak přítomnost rozhodčího ovlivnila charakter zápasu)
- Ráda se divám na kvalitní a dynamickou hru v podání skutečných hokejových osobností … (jedna z divaček odpovídá na otázku, proč vlastně chodí na hokej)

Branky HC Sputnik:
2 Veselý, Maliňák, Klepsa, Zelenka, Chocholáč

Odpískané fauly:
2:1 (jeden faul týmu HC Sputnik byl ohodnocen trestným střílením, gólman však nájezd zlikvidoval)

Diváci:
HC Sputnik Honeywell: cca. 15
STS Tyco Brod: cca. 10[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Ota | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  Co je nového
18.12.2008: Farma 2008
Vzhledem celosvětové ekonomické krizi a k režimu COST CONTROL nám chlebodárce odmítl zaplatit společný vánoční večírek. Přenesl náklady, jak se říká, na odběratele. Výborně. Takže si ho holt zaplatíme sami. Doufám, že se z toho nestane pravidlo. Tedy 18.12.2008 sraz v 17 na Farmě v Obřanech. A nebo jinde, to se ještě uvidí.

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.