Moneywell logo
Moneywell logo
WebZdarma.cz
 Datum: 16. 11. 2019   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   


  Informace
Monzin

Petice Zrušme komunisty

zavis.mysteria.cz

NoName, © 2005
Ubytování velkých skupinChata StrmilovChata Jižní ČechyChata u rybníkaPenzion Česká KanadaKomorníkUbytování v České KanaděUbytování StrmilovPenzion Jižní ČechyChata Česká KanadaKomorníkRybařeníKunžak

téma * Pohár zůstává v Honeywellu !!!
Vydáno dne 14. 04. 2006 (589 přečtení)

HC Sputnik Honeywell – STS Tyco Brod 8:3

Letošní ročník byl mnohem vyrovnanější než ten loňský a jeho konečné rozuzlení bylo naplánováno na čtvrtek 13.4.2006. Oba týmy představily divákům citlivě poskládané sestavy a opět byla dojednána přítomnost rozhodčího. Jeviště pro rozhodující hokejové drama bylo tudíž připraveno s péčí, korespondující s významem utkání.

Jako již tradičně se začalo ve svižném tempu, při kterém ovšem hrála první housle opatrnost. Vcelku brzy přišly první zákroky brankářů a první strkanice u mantinelu. Vnímavý divák jistě postřehl, že nadevším se vznáší atmosféra napjatého očekávání na první gól. Na rozdíl od minulého utkání padl do sítě týmu HC Sputnik. Ten se ovšem nenechal zaskočit a zanedlouho bylo srovnáno. Hra se postupně lehce přiostřila, ovšem rozhodčí se snažil nechat hru volně plynout a nepískat každý menší střet. Tradiční snaha červených o důraznou hru přinesla týmu STS ovoce a gólem zpoza brány se podruhé dostali do vedení. Znovu bylo na hráčích HC Sputnik, aby zvedli hozenou rukavici a kontrovali. To se povedlo ještě před střídáním stran a po pěkné kombinaci bylo srovnáno. V polovině utkání byl tedy stav 2:2 a o celkovém vítězi tak ani zdaleka nebylo rozhodnuto. Ani jedno mužstvo obranu nepodceňovalo a když už se Sputniku podařil rychlý brejk, při kterém se ujal vedení, tým STS dokázal okamžitě po buly vyrovnat. Poté přišel zřejmě nejdiskutovanější moment utkání. Puk se po závaru ocitl v brance STS. Brodští obránci reklamovali, že jejich gólman měl již puk v držení a útočník Sputniku mu jej z lapačky vypíchl, ovšem rozhodčí branku uznal a HC Sputnik se tak znovu ujal vedení. V následující pasáži zápasu se hráči STS vypjali k velmi kvalitnímu výkonu, vypracovali si několik velmi nebezpečných šancí, ovšem brankář Sputniku svůj tým podržel a položil tak základní kámen celkového vítězství. Červené útočné vlny, které se v této fázi utkání několikrát dokázaly dostat přes pomyslný žlutý vlnolam, postupně slábly a na druhé straně se čím dál častěji prosazovala líbivě kombinující útočná vozba honeywellských. Nakonec přišlo to, z čeho musí mít fanoušci týmu STS strach a fanoušci HC Sputnik v to vždy tak nějak doufají. Patnáct minut před koncem utkáni vstřelil HC Sputnik dva slepené góly a odskočil tak na slibnou trojgólovou vzdálenost. Tým STS se z tohoto knock-outu už nedokázal otřepat a zbytek zápasu dohrával v útlumu. Sebevědomí honeywellských naopak narostlo a ve zbývajících minutách mohli fanoušci HC Sputnik několikrát zatleskat krásným akcím svých oblíbenců. A nezůstalo jen u krásy. Ještě dvakrát musel brankář STS lovit puk ze své sítě, než ho ze závěrečného trápení vysvobodil svým hvizdem rozhodčí.

Konečný výsledek utkání rozhodl o tom, že vítězem FHL pro sezónu 2005/2006 se stal tým HC Sputnik Honeywell, který tak dokázal obhájit loňský triumf. Je ovšem nutné sportovně přiznat, že letos bylo mužstvo STS Tyco Brod více než důstojným soupeřem. Několikrát se na nás i usmálo štěstí, ovšem bez něj se už v dnešním hokeji velké trofeje nevyhrávají.

Poděkování patří i divákům, kteří svou přítomností dodávali hráčům síly i v těch chvílích, kdy si ani sami hráči nebyli jistí, zda ještě nějakou mají. Doufejme, že i příští rok si najdou na tribuny cestu a budou i nadále důležitým sedmým hráčem týmu HC Sputnik Honeywell.

Sputnik1


Ohlasy po utkání:
- Jestli na můj výkon mělo vliv z minulého utkání? No, podvědomě jsem se šetřil, protože to byl první výraznější sportovní čin po zranění, tak jsem to nechtěl moc přetěžovat, ale nechci se na to vymlouvat. (útočník STS, který v minulém utkání musel odstoupit kvůli zranění nohy)

- Náš hráč z tandemu vystřelil, já vjel před bránu a snažil se zasáhnout poskakující puk. Jestli jsem ho trefil v okamžiku, kdy už ho měl brankář přikrytý, nebo těsně před tím, to už asi nikdo nedokáže zjistit. Naštěstí jsme dokázali vstřelit další čtyři góly a tak ze sebe sejmuli stín sporného vítězství. (útočník HC Sputnik, který vstřelil hojně diskutovaný čtvrtý gól Sputniku)

- V prvním zápase této sezony jsme dokázali, že pokud se sejdeme v ideální sestavě, máme na to, abychom Sputnik poráželi. Bohužel ostatní zápasy jsme všemožně lepili sestavu a v té ideální už jsme nikdy nehráli. Takže snad zapracovat na tomto. (manažer STS odpovídá na otázku, co hodlá tým STS Tyco Brod udělat pro to, aby v příštím ročníku dokázal zvítězit)

- Důležité bude udržet klíčové hráče a zachovat pozitivní a současně vítěznou atmosféru, která v současném mužstvu panuje. Navíc předpokládám, že během léta přijde jistě spousta posil (v plánu je 20 nástupů měsíčně a statistika je neúprosná. Hokejisti tam budou). Tím se zvýši konkurence a zároveň i motivace. Zkrátka, již se těším na příští sezónu… (manažer HC Sputnik odpovídá na otázku, co bude nutné udělat pro to, aby Sputnik i příští rok obhájil vítězství v FHL)

Branky HC Sputnik: 4 Klepsa, 2 Maliňák, Veselý, Chocholáč
Odpískané fauly: 1:0
Diváci:

HC Sputnik Honeywell: cca. 20

STS Tyco Brod: cca. 25


[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Ota | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  Co je nového
18.12.2008: Farma 2008
Vzhledem celosvětové ekonomické krizi a k režimu COST CONTROL nám chlebodárce odmítl zaplatit společný vánoční večírek. Přenesl náklady, jak se říká, na odběratele. Výborně. Takže si ho holt zaplatíme sami. Doufám, že se z toho nestane pravidlo. Tedy 18.12.2008 sraz v 17 na Farmě v Obřanech. A nebo jinde, to se ještě uvidí.

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.