Moneywell logo
Moneywell logo
WebZdarma.cz
 Datum: 26. 08. 2019   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   


  Informace
Monzin

Petice Zrušme komunisty

zavis.mysteria.cz

NoName, © 2005
Ubytování velkých skupinChata StrmilovChata Jižní ČechyChata u rybníkaPenzion Česká KanadaKomorníkUbytování v České KanaděUbytování StrmilovPenzion Jižní ČechyChata Česká KanadaKomorníkRybařeníKunžak

téma * Teambuilding na Medvědí boudě
Vydáno dne 29. 04. 2006 (1537 přečtení)

Už od ledna jsem byl nedočkavými jedinci neustále bombardován dotazy, zda budu organizovat Medvědí boudu. Vzhledem ke zkušenostem s opakováním akcí a nižší účastí jsem zaváhal, nicméně nakonec jsem se rozhodl akci uspořádat. Termín jsme vypsal asi měsíc a něco dopředu.
Ihned se přihlásili všichni alkoholici, tj. asi 8 členů, ale další ne a ne se přidat. Ještě 10 dnů před akcí to vypadalo na neslavný konec, nicméně nakonec nás bylo asi 25 kousků, což můj požadavek na 15 účastníků překonalo téměř o 100%.

Vzhledem k různým pracovním povinnostem byl odjezd v pátek rozdělen na několik etap. Jako předvoj vyfasoval Double Václav klíče od chaty, peníze a instrukce k vyzvednutí pivních beček v Hanušovicích, podrobný plánek chaty s náčrtky, co jak otevřít a kde zatopit. Ostatní byli instruováni tak, aby na chatu nedorazili dříve jako o půl osmé večer. Vzhledem k trvání cesty zhruba 3 hodiny to byl reálný požadavek.

Ač pátek, pracovala osádka našeho vozu až do šesti večer. Protože jsem se nestihl ani nabalit, stanovili jsme si odjezd z Brna až o půl osmé večer, s tím, že se k nám přidá ještě firemní odpadlík Pavel Řek. Náš konvoj čítající 2 vozy Opel vyrazil tedy kolem tři čtvrtě na osm směrem na sever.

Příjezd před jedenáctou večer zastihl osazenstvo v dobrém rozmaru, bečka již byla naražená a nějaké to pivko vytočené. Po dlouhé cestě se všichni vrhli k životadárnému prameni a plnili svoje půllitry Šerákem.

Hrálo se na kytary (bylo jich tam aspoň šest)a zpívalo, kolem druhé ráno začali postupně výletníci odpadávat, až zůstalo pouze jádro klasických alkoholiků, tj. těch, kteří se na seznam napsali jako první. Ve tčyříi ráno došla bečka, která málem ukončila probíhající debatu a o provedení odpadních kanalizačních rour v panelovém domě, rychlosti pádu výkalů ze šestého patra a nutnosti podepisovat k nájemní smlouvě doložku o tom, že se stolice musí vykonávat nadvakrát, aby se trubky neucpaly.

Už jsme chtěli jít spát, když DoubleV prohlásil, že z nás vychová sboristy a začal nacvičovat s materiálem, který neudržel rytmus, natož slova a dikci, velmi oplzlou píseň, která nepotřebuje nástroje, neboť ty jsou generovány uměle sboristy. Rozdělil tedy trubku, bicí, basu a sólový zpěv mezi ty, jenž ho byli ještě schopní vnímat a k velké nelibosti náhle přihlížejích dam, jenž vyhnala z pokojů pekelná zima (prý netopte, mám výborný spacák) se spustilo něco mezi vytím kojotů, nácvikem písní v pomocné škole a koncertem Šárky Vaňkové. Po 15 minutách marného sespívání, které nejvíce rušil Hliník, jenž neudržel ani melodii, ani rytmus, to DoubleV vzdal a my se tak konečně odebrali do vytopeného pokoje na kutě.

Ranní hygiena na Medvědinci
Karolína a Doktor při ranní (nebo večerní) hygieně

Ráno nebylo kalné - alespoň u drtivé většiny těch, co šli spát dříve, a tak po nezbytné snídani a ranní hygieně vyrazila auta směr Stříbrnice, východiště cest vedoucích na Králický Sněžník. Máma nastartoval svoji GPS, aby pečlivě monitoroval každý dosažený metr nad mořem. Sluníčko svítilo jako by se na žádný Kraličák nešlo, protože tento vrchol tří úmoří je pověstný svým špatným počasím.

Stříbrnice - před začátkem výstupu
Automobilový sraz ve Stříbrnicích těsně před zahájením výstupu

Ve Stříbrnicích proběhly poslední přípravy na náročný výšlap. Návleky, dlouhé kalhoty, teplé bundy a flisky. Po prvních 100 metrech letělo kromě návleků všechno dolů, protože se o slovo silně hlásilo jarní sluníčko. Už už jsem myslel, že jsem instrukce s návleky zadal zbytečně a žádný sníh nebude, ale narazili jsme na něj dříve, než jsem čekal.

Společné foto při výstupu
Společné foto všech účastníků odhodlaných pokořit Králický sněžník

Návleky se ukázaly ne jako luxus, ale jako normální potřebná věc, protože díky dlouhí zimě začínala hranice sněhu velmi záhy. Asfaltová cesta, na kterou se napojuje stezka v místě "Nad Adelininým pramenem" byla pokrytá souvislou vrstvou sněhu, takže se pochod zpomalil a šlo se v jednostupu. Neustále probíhaly dohady o tom, zda krok prvního je dostatečně dlouhý, popř. velmi krátký, ale projitím několika lidí se rozdíly ve stopách stírali, takže od desáté pozice to bylo už šumafuk.

Svačina Nad Adelininým pramenem
Přestávka na svačinu na rozcestí 'Nad Adelininým pramenem'

Po malé svačině pokračujeme směrem k sedlu pod Králickým Sněžníkem. Cestou nás míjí nějaký zapomenutý běžkař...

U pramene Moravy
Odpočívající Hliník na troskách zhořelé chaty u pramene řeky Moravy

Od sedla vede cesta poměrně hlubokým sněhem. Každý se boří a vzrůstá námaha při každém kroku. Tempo se postupně zpomaluje a vypadá to na první odpadlíky. Všichni se nakonec vydrápali k pramenu řeky Moravy a část výpravy zůstala na zhořelé chatě u sochy slůněte, aby relaxovala na sluníčku. Zbytek výpravy pokračuje až ke zdolání vrcholu, který je dobyt kolem půl jedné.

Konečně dolů
Sestup z úspěšně dobytého vrcholu Králického sněžníku - 1423 m.n.m.

Po posilnění slivovicí vychlazenou ve sněhu na Kraličáku sestupujeme zpět do Stříbrnic. Cestou vyzvedáváme lenochy u slůněte.

Fotbal to je hra
Fotbálek na sjezdovce u chaty Návrší (Stříbrnice)

Jak už bývá zvykem, v tuto dobu je chata Návrší vždycky zavřená, protože je doba mimosezónní. Aspoň si člověk užije na konečně prázdné sjezdovce.

Kažý má promočeno
Hromadné sušení bot na chatě

Hluboký sníh byla velká zatěžkávací zkouška pro všechny typy bot. Sušení na chatě nad roztopenými kamny byla proto jediná varianta, jak dostat boty do původního stavu.

Večer jsme se také sešli se zbytkem, jenž na Kraličák nevystoupil. Zejména s manželi Tesařovými a pak také rodinou DoubleV. Večer se opět hrálo na kytary, zpívalo a vůbec tak nějak družilo. Bečka srkla kolem desáté večer. Pro tento večer byl objednán též hudební doprovod známého houslisty skupiny Baobab - Fily. Bohužel ten se dostavil kolem jedenácté a než se začalo hrát, všichni už odešli spát. I když některé pokusy kombinace kytara + housle byly slibné, nakonec se nějak nezadařilo a večírek skončil kolem jedné ráno. Nebyl to sice žádný heroický výkon oproti 4 hodinám ráno předešlého dne, ale koneckonců někteří měli řídit, a tak delší spánek jen snížil riziko dopravní nehody.

Nedělní minivýlet na zavřený horský hotel Paprsek
Nedělní minivýletík na Paprsek před závěrečným úklidem chaty

Ráno bylo stejný, nesváteční, jak už to na podobných akcích bývá, když se končí, musí se uklízet, al ečlověk by tam nejraději zůstal a do velkoměsta se vůbec nevracel. O tomto se však nedá diskutovat, takže jsme to všechno vzali zgruntu a úklid byl hotov neobvykle brzo díky velké píli všech, zejména Čokolády. (Tímto děkuji). A protože času bylo dost a do Brna se nechtělo, zvolilo naše auto směr Suchý vrch - rozhledna.

Suchý vrch
Soukromý výlet Honeywell sekce Klubu Českých Turistů
na suchý vrch a záznam do Brněnské výškovnice

Z parkoviště na Červenovodském sedle je to k rozhledně asi 4 km do kopce. Místy pršelo, Máma se začal rozčilovat, že má polámaný deštník a úplně ho to rozhodilo. Po cestě ještě řešíme princip GPS, zda může nebo nemůže uvádět falešné údaje, ale to už jsme na vrcholu a zapisujeme se do výškové knihy - Brněnské výškovnice. Na rozhledně je bufet, páreček a čaj přicházejí k dobru.

Výlet se podařil, počasí přálo a cestou se člověk od Mámy dozvěděl spoustu informací o medu. To je holt věda...

Bude-li vůle a chuť, za rok se na Medvědinci potkáme.[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: administrator | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  Co je nového
18.12.2008: Farma 2008
Vzhledem celosvětové ekonomické krizi a k režimu COST CONTROL nám chlebodárce odmítl zaplatit společný vánoční večírek. Přenesl náklady, jak se říká, na odběratele. Výborně. Takže si ho holt zaplatíme sami. Doufám, že se z toho nestane pravidlo. Tedy 18.12.2008 sraz v 17 na Farmě v Obřanech. A nebo jinde, to se ještě uvidí.

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.