Moneywell logo
Moneywell logo
WebZdarma.cz
 Datum: 17. 06. 2019   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   


  Informace
Monzin

Petice Zrušme komunisty

zavis.mysteria.cz

NoName, © 2005
Ubytování velkých skupinChata StrmilovChata Jižní ČechyChata u rybníkaPenzion Česká KanadaKomorníkUbytování v České KanaděUbytování StrmilovPenzion Jižní ČechyChata Česká KanadaKomorníkRybařeníKunžak

téma * Olympic v Rondu
Vydáno dne 08. 12. 2006 (837 přečtení)

Byl jsem při tom. Už před 4 roky jsem si myslel, že koncert Olympicu ke 40. výročí kapely je poslední, protože to prostě do dalšího velkého koncertu Janda už nevydrží. Vydržel. Takže teď, po 4 letech, zažilo Rondo pravděpodobně poprvé ve své historii písničky z alb Prázdniny na Zemi, Ulice a Laboratoř. Je pravda, že "Okno mé lásky" tady už sice znělo, ale zbytek byla premiéra.

Brno, Rondo, 8.12.2006
Rondo 8.12.2006 před koncertemScéna při prvním pohledu vypadala velmi jednoduše, u zvukařského pultu vzadu byl velký silný projektor, začal jsem tedy tušit promítání na velké široké plátno za pódiem. V 19:40 konečně zhasli a na pódium přišel Olympic v sestavě Janda, Broum, Peroutka a Valenta podporování další kytarou, saxofonem a třemi mladými sličnými sboristkami.

Brno, Rondo, 8.12.2006
Sličné mladé sboristky

 

Podle monotónního opakování "tlukotu srdce" před začátkem se dalo čekat, že se začne Prázdninami na Zemi. Konec konců to také bylo první album slavné Olympikovské trilogie. Přemýšlel jsem, jak se podaří do omezeného času nacpat všechny tři projekty. Moje první úvaha, že budou vynechány některé písničky byla lichá - nedošlo k vynechání (tedy zásadnímu), ale ke zkrácení stopáže původních písniček (teď už zásadnímu). Prázniny na Zemi začaly Příletem, dále pak Kraj odkud odletěli ptáci, Co všechno se tu může stát, Nechoď dál, Strom, Vzdálenosti, Rezervace motýlů, To nic to jen vzduch a skončilo se Návratem. Přehráli tedy celé původní album, i když se značně zkrácenými verzemi (vynechané refrény a podstatně zkrácené začátky a konce skladeb).

Po malé pauze se na bocích pódia rozprostřely žluté visací zástěny, sboristky odhodily třpytivé pláštíky a začalo se hrát z projektu Ulice. Ani zde nechyběla žádná skladba, pořadí bylo stejné jako na LP. Pro zopakování: Ulice, Okno mé lásky, Úspěšný mladý muž, Tváře slov, Paní Nostalgie, Já, Černá mše za nukleárního Boha, Každý den, Ulice III. Ulice II byla vynechána. Nemohl jsem nepozorovat částečné změny textů oproti originálu na LP - přehozené verše, popř. přehozené pořadí slov ve verši. Bylo poznat, že se sice zkoušelo, ale prostě v krvi to není, protože projekt se hrál opravdu před hodně lety a dodnes zůstal pouze hit Okno mé lásky.

Brno, Rondo, 8.12.2006
Milan Broum jede

 

Nejvíc jsem se těšil na Laboratoř, protože jsem naživo neslyšel zádnou skladbu z tohoto alba. Musím se ale přiznat, že jsem byl asi nejvíc zklamán, protože tady bylo asi nejvíc texotvých chyb a změn. Promítání na průhlednou tkaninu speciálně vytaženou na první skladbu, tedy Laboratoř, byl velmi dobrý nápad. Naštěstí na další skladby se tato zástěna popotáhla ještě výš a na kapelu bylo tak vidět opět dobře. Po Laboratoři přišlo Pohlazení skoro jako láska, Kartotéka, Noční služba byla k mé nelibosti vynechána, známý hit Roboti už jsou, Kyvadlo času opět vynecháno, Podivín, Hodná holka měla docela pěkně předělán začátek a konec, a na závěr Neučte Roboty.

Brno, Rondo, 8.12.2006
Petr Janda

 

Protože jsem neměl hodinky, předpokládal jsem konec koncertu, ale po této části si přišli na své Ti, a bylo jich hodně, kteří asi čekali známé pecky. V první části - kdy se hrály skladby z trilogie, bylo Rondo velmi chladné. Začal jsem sice "hrozit" už od začátku koncertu - tedy jako zamlada - ale byl jsem možná jeden z mála zoufalců. Na druhou stranu jsem si byl jist, že těch, kteří to textově zvládli téměř všechno jako já, bylo v celém Rondu jako šafránu. Musím se pochválit. Nikdo jiný to za mě neudělá. No, v druhé půlce to bylo vše vřelejší, proběhly takové hity jako Želva, Dědečkův duch, Nikdo nejsme akorát, Jsem to já jak zamlada, Otázky, Osmý den (řazeno bez nároku na správné pořadí) a na závěr - jak už to tradičně bývá - Jasná zpráva. Končilo se v deset, tedy zhruba dvě a čtvrt hodiny muziky, to za 190 Kč šlo. Osobně jsem byl spokojen, pořádně jsem si přezpíval onu klavnou olympikovskou trilogii a vrátil se na chvíli do mládí :-))) Na závěr jsem si ještě pořídil za 99,- Kč DVD s filmovými verzemi Prázdnin na Zemi a Ulicí. Až teď jsem to konečně viděl. Po cca 26 letech.....

Nemůžu si ovšem odpustit okomentovat působení Petra Jandy v ne zrovna oblíbeném sdružení OSA, tedy ochranném svazu autorském, díky němuž je každý občan ČR, který má kopírovací stroj (ať už kopírku, vypalovačku, tiskárnu, ...) a také vlastní prázdná média (papír, CD-R, DVD-R) považován za zločince, který chce přepalovat nezákoně a musí tak platit daň z každého stroje a média - předpokládám, že nová vyhláška o odvodu autorským poplatků je prosazená díky lobování OSY a "podobných" zazmrdovaných organizací. S tímto pojetím odvodu poplatků zásadně nesouhlasím a podstatně jsem na na Petra Jandu změnil názor. Dlouho jsem zvažoval, zda na koncert jít nebo ne, vyhrál důvod Trilogie, kterou jsem nikdy na živo neslyšel. Pokud by to měl být klasický koncert, už bych nešel a v budoucnu ani nepůjdu, i kdyby lákadlem byl Petr Janda hrající na kytaru na "smrtelném loži". Tož tak.

Další pojednání na toto téma naleznete na následujících lincích:
Nasrat! na D-FENSovi
Trampoty Jiřího Hradce s OSOU[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  Co je nového
18.12.2008: Farma 2008
Vzhledem celosvětové ekonomické krizi a k režimu COST CONTROL nám chlebodárce odmítl zaplatit společný vánoční večírek. Přenesl náklady, jak se říká, na odběratele. Výborně. Takže si ho holt zaplatíme sami. Doufám, že se z toho nestane pravidlo. Tedy 18.12.2008 sraz v 17 na Farmě v Obřanech. A nebo jinde, to se ještě uvidí.

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.